Práce v zahraničí: Hledáme práci v zahraničí

Toužíte si najít kvalitní a dobře placenou práci v zahraničí. V dnešní době je to jedna jedna možností, jak si vydělat slušné peníze. Pokud hledáte zajímavé zaměstnání, máte tak trochu povahu dobrodruha a rodinný život vám to dovolí, tak proč to nezkusit. Dobře placenou práci si v zahraničí můžete obstarat sami, nebo si můžete zajistit pracovní nabídku přes seriozní pracovní agenturu. Prací v zahraničí si můžete významně vylepšit svůj finanční rozpočet. V zahraničí můžete ucházet o práci v mnoha zajímavých oborech. Nabídka pracovního trhu je bohatší a zajímavou a výnosnou práci naleznete mnohem snadněji.

Pracujeme v zahraniči krok za krokem – Práce v EU

Česko a další nové země EU, které usilují o otevření přístupu na pracovní trh ve starých státech EU, získají nový silný argument. Evropská komise v úterý zveřejní analýzu, podle níž mobilita pracovníků po rozšíření Unie nevedla a pravděpodobně nepovede k vážným narušením pracovního trhu.

Práce v Anglii

Velká Británie patří stále k těm nejoblíbenějším zemím, co se týká práce v zahraničí, především díky příslibu velkého výdělku. Občané ČR již nepotřebují vyřizovat pracovní povolení, musí však být zaregistrovaní v seznamu pracovníků. Nutně musíte mít také tzv. NI number – číslo pojištěnce, které vám vydá pracovní úřad Velké Británie. Minimální mzda je pro pracovníky do 18 let 3,55 liber na hodinu a například u pracovníků od 22 let 5,75 liber na hodinu. Pro vrácení daně po návratu domů byste měli vyplnit formulář P85 a správně ukončit pobyt a práci dalším k tomu určeným formulářem, který si nechte vystavit ještě v Anglii.

Práce v Německu

Práce v Německu je pro české občany zajímavá především snadnou dostupností a jazykem, který mnoho Čechů ovládá. Pro získání práce v Německu je nutný souhlas příslušného pracovního úřadu, existují ale výjimky, kdy tento souhlas není nutný. Žádosti o pracovní povolení se rovněž liší podle typu práce, kterou chcete vykonávat. V případě, že zůstanete v Německu dobu kratší než 3 měsíce, nemusíte žádat o povolení k pobytu.

Práce v Kanadě

Víte, že v Kanadě nemůžete pracovat jako au-pair? Nebo že váš zaměstnavatel po vás může požadovat znalost francouzského jazyka? Kanada je, co se týče podmínek práce, o něco přísnější než USA. Žádosti o pracovní povolení pro mládež v Kanadě vyřizuje Velvyslanectví Kanady v Praze.

Nový Zéland

Nový Zéland nabízí v rámci programu Working Holiday 1000 volných pracovních míst pro občany České republiky ve věku 18-30 let. Novozélandská ambasáda se ovšem nachází v Berlíně a Londýně, proto je stejně jako u Austrálie snazší vyřizovat přes agenturu. Podmínky jsou podobné jako u Austrálie. Nutné je platné pracovní povolení o které zažádáte až na imigračním úřadě v Austrálii případně Novém Zélandě, získat ho by neměl být problém, zaplatíte za něj asi 50 AUD.


Volná pracovní místa v Brně
Přestěhovali jste se do brněnské metropole a hledáte nové pracovní místo v Brně? Navštivte náš pracovní portál a nechte si zasílat pravidelné nabídky volných míst v Brně i okolí.
Hledejte práci