Práce v zahraničí: Práce v Německu

Německo je rovněž velmi žádané mezi zeměmi na práce v zahraničí. Hlavně sousedství České republiky s Německem a rozšířená znalost německého jazyka v našich končinách je zajímavá pro získání nové práce nebo brigády v zahraničí.

Získání práce v Německu

Německo náleží mezi země, kde se stále vyžaduje pracovní povolení, což znamená, že vám musí příslušný místní úřad v Německu vydat pracovní povolení. Existují ale i druhy práce, kde se nic podobného nevyžaduje. Rovněž záleží na typu práce v zahraničí, kterou budete provádět a na jak dlouhou dobu. Jestliže strávíte v Německu méně než tři měsíce, nepotřebujete povolení k pobytu.

Práce v Německu vám pomohou zprostředkovat za poplatek pracovní agentury, rovněž můžete shánět pomocí známých nebo díky inzerátům. Počítejte s tím, že i pokud rozešlete několik skvěle sepsaných životopisů, nemusíte se dočkat kladného vyřízení.

Zvláštní pracovní povolení pro občany České republiky se získají na sezónní práce trvající maximálně 4 měsíce v pohostinství, hotelech, na pilách, ve zpracování ovoce a zeleniny, v lesnictví a zemedělství. Dále pak není problém získat pracovní povolení na odborné stáže na 12-18 měsíců, také pro lidi bydlící blízko německých hranic a mohou dojíždět ze svého domova a na práce o osoby vyžadující péči (3 roky).

Jaké práce můžete v Německu získat?

Mezi poptávkami najdete všechny druhy zaměstnání s částečnou nebo úplnou znalostí německého jazyka, i úplně bez znalostí. V přepočtu až stovky tisíc korun měsíčně si mohou vydělat IT odborníci, zubaři, lékaři, letecký dispečer či stavební dozor.

S platem nezůstávají pozadu ani jiné druhy práce v zahraničí a desítky tisíc za měsíc obdrží barmani, číšníci, servírky, sekretářky, recepční, pracovnice call centra, automechanici, dělníci, kuchaři, pokladní i lidé vykonávající pomocné práce na stavbách.


Tip na novou práci
Hledáte nové zaměstnání v Praze? Přišli jste o zaměstnání a nové nemůžete najít? Využijte našeho obsáhlého pracovního portálu, který vám denně přináší aktuální nabídky volných pracovních míst jednotlivých regionálních Úřadů práce České republiky.