Práce v zahraničí: Práce v Anglii

Velká Británie je favoritem mezi místy na práce v zahraničí a brigády v zahraničí. Díky obrovskému zájmu o práce v Anglii tady tedy budete mít ztíženou situaci při hledání práce. V pokusu o štěstí vám ale nic nebrání, protože si zde můžete vydělat dost peněz, a tak to za pokus stojí.

Jak si sehnat práci v Anglii?

V hledání práce pomohou především ověřené pracovní agentury, které mají se zajišťováním práce v zahraničí bohaté zkušenosti. Jestliže ovládáte anglický jazyk, nebude problém se třeba před začátkem sezóny (konec května – začátek června) vypravit do Velké Británie na vlastní pěst a poptat se na práci přímo tam. Jakmile je sezóna v plném proudu, je šance na práce v zahraničí mizivá, protože nejste zdaleka jediní, kdo se pokouší přijít na větší peníze. Využít můžete i inzerátů na internetových stránkách a připravit si váš profesní životopis, který pošlete mailem zaměstnavateli.

Občané ČR se nemusí zabývat obstaráním pracovního povolení do Anglie, ovšem musíte se zaregistrovat do seznamu pracovníků. Je nutné mít NI number – číslo pojištěnce, které vydává pracovní úřad Velké Británie. Velká Británie má nyní stanovenu minimální hodinovou mzdu na 3,57 liber na hodinu pro pracovníky od šestnácti do sedmnácti roků, 4,92 liber pro 18 až 20 let a 5,93 liber pro osoby nad 21 let.

Jakou práci můžete v Anglii získat?

Nejčastěji je zájem o práce v hotelu, cestovních agenturách, restauracích, sportovních střediscích, v cetrech zábavy, kempech, na stavbách nebo na farmách.

Au-pair v Anglii

Oblíbené spojení práce a zdokonalení cizího jazyka přináší možnost pracovat jako Au-pair, která se stará o děti a pomhá s domácími pracemi přímo ve vybrané rodině. Jako Au-pair může pracovat každá osoba bez závazků, pokud má věk od 17 do 27 let. Mezi základní podmínky patří aspoň částečná znalost angličtiny, dokončené středoškolské vzdělání a čistý trestní rejstřík.

Hodnotné a relevantní informace o práci v zahraničí mohou pracovníci agentury podat nejen na základě studia této problematiky, ale také z vlastních několikaletých zkušeností se studiem a prací v Anglii a Irsku.


Hledejte práci